Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Olsztyna przyjechało 200 latarników z całej Polski

Latarnicy uczą starsze osoby obsługi komputera.
Fot. mac.gov.pl

Osoby powyżej 50. roku życia coraz częściej i chętniej sięgają do Internetu. Dzieje się tak dzięki pracy i pomocy tzw. latarników, którzy od ponad roku w całej Polsce prowadzą zajęcia komputerowe dla osób starszych.

Nie są to zwykłe kursy, na których można nauczyć się obsługi programów komputerowych, tylko lekcje dostosowane do potrzeb uczestników zajęć – wyjaśnia Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zorganizowano drugi Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Przyjechało ponad 200 osób. Dzielą się swoimi doświadczeniami i uczestniczą w warsztatach, a wszystko po to by po powrocie do domów dalej uczyć osoby starsze obsługi komputera i poruszania się w zawiłym świecie Internetu.Wśród nich jest wielu młodych ludzi jak Mateusz i Kamil z Tarnowa. Jak mówią, początki ich pracy wcale nie były łatwe. W całej Polsce działa 2 tysiące 700 latarników. Na Warmii i Mazurach jest ich 183. (grab/bsc)

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00
Więcej w latarnik, komputer
Tablet – moda czy potrzeba?

Tablety, na naszym rynku, pojawiły się stosunkowo niedawno i jeszcze rok dwa lata temu traktowane były jak nieco ekstrawagancka zabawka. Okazuje się, że całkowicie wypierają tzw....

Zamknij
RadioOlsztynTV