Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do końca roku zakończą się prace modernizacyjne na wszystkich trasach krajowych Warmii i Mazur

Budowa S51. Fot. Ł. Sadlak

Zapewnienie takie złożył podczas, zorganizowanej w Olsztynie, konferencji prasowej wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

W lipcu do użytku ma zostać oddany odcinek trasy S7 między Nidzicą a Napierkami – mówił wiceminister Jerzy Szmit.

Miało to być zrobione w maju, ale zima była kapryśna i dlatego wykonawca poprosił o przesunięcie tego terminu. Asfalt musi być bowiem układany w odpowiednich warunkach atmosferycznych i temperaturze.

Zapewnienia dotyczą też odcinków w okolicach Ostródy oraz trasy S51 między Olsztynem a Olsztynkiem. Pod koniec tego roku mocno zaawansowana będzie budowa obwodnicy Olsztyna. Termin zakończenia dwóch zadań to rok 2018. Wszystkie trasy będą „ekspresówkami”, czyli będą miały dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie można po nich jeździć z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

Wiceminister Jerzy Szmit podpisał także program inwestycyjny, który umożliwia naprawę trasy S51 w Lidzbarku Warmińskim, w ciągu ulicy Orła Białego.

Budowa S51. Fot. Ł. Sadlak

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, budowa, Jerzy Szmit, S7
Dzięki Mazurskiej Pętli Rowerowej objedziemy na rowerze Wielkie Jeziora Mazurskie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje… ścieżki rowerowe na Mazurach. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał program inwestycyjny, zgodnie z którym Generalna Dyrekcja włączy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV