Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do kombatantów docierają świąteczne paczki. Żywność i upominki rozwożą żołnierze WOT

Fot. WOT

Do kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego docierają świąteczne paczki przygotowane dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i Dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W paczkach jest zestaw artykułów spożywczych, słodycze, chemia oraz bożonarodzeniowa kartka z życzeniami od Dowódcy Brygady płk Mirosława Brysia. Są tam także kolorowe niespodzianki od najmłodszego pokolenia. To kartki bożonarodzeniowe zrobione przez przedszkolaków z Warmii i Mazur.

Wojska Obrony Terytorialnej, w całej Polsce, mają pod opieką ponad 1300 kombatantów z czego 56 kombatantami opiekują się żołnierze z Warmii i Mazur. Zakupy i posiłki dostarczają nie tylko weteranom, ale także podopiecznym ośrodków, które zostały zamknięte w czasie pandemii. Rozprowadzają dary przygotowane w akcji Paczka dla Powstańca.

Ochotnicy WOT wspierają też administracyjnie jednostki sanepidu, szpitale i Domy Pomocy Społecznej.

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, żołnierze, kombatanci, paczka, weterani
Braniewscy żołnierze przywieźli prezenty podopiecznym Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży

Żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej angażują się w różne akcje charytatywne. Tym razem pancerniacy odwiedzili Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV