Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do jutra absolwenci podstawówek muszą dostarczyć zaświadczenia o wynikach egzaminów

We wtorek mija termin na uzupełnienie przez absolwentów klas VIII szkół podstawowych wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W tym roku w całym kraju obowiązuje jednolity harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – tak jak w latach ubiegłych – przygotowuje wniosek, na którym ustala listę swoich preferencji, tzn. kolejność szkół i klas, do których chciałby chodzić, począwszy od tej najbardziej wymarzonej, przez inne, które także byłyby dla niego odpowiednie.

Wniosek składa w szkole pierwszego wyboru. Po zakończeniu roku szkolnego uzupełnia go o oryginał lub kopię świadectwa ukończenia szkoły, a po otrzymaniu zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty uzupełnia wniosek o oryginał lub kopię zaświadczenia.

W tym roku termin na złożenie wniosku uczniowie mieli od 15 czerwca do 10 lipca, a na uzupełnienie go o świadectwo od 26 czerwca , czyli dnia zakończenia roku szkolnego) do 10 lipca.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 roku. Przypomnijmy, że w tym roku egzamin ósmoklasisty zdawało prawie 13 tysięcy 300 uczniów z Warmii i Mazur.

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, egzamin, edukacja, szkoły, wyniki, testy, ośmioklasiści
Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie z regionu?

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Średnie wyniki uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego są o kilka punktów procentowych gorsze, niż średnia ogólnopolska. Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV