Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie z regionu?

Fot. pixabay

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Średnie wyniki uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego są o kilka punktów procentowych gorsze, niż średnia ogólnopolska.

Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, z języka polskiego uczniowie z Warmii i Mazur uzyskali średnio 55 procent możliwych do zdobycia punktów. Z matematyki średni wynik to 42 procent. Natomiast z języka obcego – od 42 procent w przypadku uczniów zdających niemiecki, przez 45 procent u tych, którzy zdawali rosyjski, po 50 procent – to średni wynik uczniów zdających język angielski.

To wyniki nieco gorsze, niż średnia ogólnopolska. W większości także nieznacznie gorsze, niż wyniki ósmoklasistów z Warmii i Mazur w ubiegłym roku. Z języka polskiego średni wynik jest niższy o 3 punkty procentowe, z języków obcych – o 4 punkty procentowe. Wyjątkiem jest matematyka – tu tegoroczni ósmoklasiści poradzili sobie nieco lepiej, niż ich koledzy w roku 2019. Średni wynik z matematyki był w tym roku wyższy o 1 punkt procentowy.

Przypomnijmy, że w tym roku egzamin ósmoklasisty zdawało prawie 13 tysięcy 300 uczniów z Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, egzamin, matematyka, wyniki, język polski, język obcy
Dane PKW z 99,78% komisji: Ponad 13-procentowa przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda ma w nich 43,67 proc. głosów (8 mln 412 tys. 183), a Rafał Trzaskowski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV