Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do dwóch razy sztuka? Zawodnik reprezentacji USA zagra w Olsztynie

Materiały prasowe Indykpol AZS Olsztyn

Miał dołączyć do zespołu już w 2019 roku, lecz – jak mawia stare porzekadło – co się odwlecze, to nie uciecze. Taylor Averill został nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn.

Mierzący ponad dwa metry siatkarz, urodził się 5 marca 1992 roku w Portland. Karierę rozpoczął w Branham High School, gdzie był zawodnikiem Bay to Bay Volleyball Club, a później reprezentował barwy Uniwersytet Kalifornijski w Irvine (2010-2011). Przez kolejne cztery sezony występował w drużynie Uniwersytetu Hawajskiego (2011-2015). W 2015 roku, środkowy po raz pierwszy opuścił swój kraj, aby najpierw kolejne sezony spędzić we Włoszech: najpierw w Pallavolo Padwa (2015-2017), a potem w Power Volley Milano.

W 2018 roku Averill przeniósł się do Francji, gdzie wraz z Chaumont, zdobył srebrny medal. Po tytuł mistrza Francji sięgnął w minionym sezonie, już w barwach AS Cannes. Zdobył 395 punktów – 283 w ataku, 81 w bloku oraz 31 w polu serwisowym. Środkowy został także wyróżniony tytułem najlepszego środkowego ligi francuskiej.

Taylor Averill to również jeden z filarów reprezentacji USA. W 2014 roku zajął 2. miejsce w Pucharze Panamerykańskim rozgrywanym w Meksyku. W Mistrzostwach Świata, które w 2018 roku odbyły się we Włoszech i Bułgarii, siatkarz wraz z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal. Obecnie Averill wraz z reprezentacją, przygotowuje się do Ligi Narodów oraz Igrzysk Olimpijskich.

Taylor Averill miał już reprezentować barwy Indykpolu AZS w sezonie 2019/2020. Wtedy jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana Taylora, która spowodowała roczną przerwę w jego grze.

Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn, ponieważ chciałem zagrać w Polsce. Klub z Olsztyna skontaktował się ze mną ponownie, a nad ofertą nie zastanawiałem się zbyt długo. Będzie to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Chciałbym, abyśmy razem z kolegami z drużyny zbudowali kolektyw, który będzie wygrywał. Cieszę się, że klub z Olsztyna wciąż we mnie wierzył i dostałem drugą szanse, aby móc zagrać w Polsce.

– przyznał Taylor Averill.

00:00 / 00:00

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA liczy na dobre występy nowego zawodnika:

Taylor Averill jest bardzo dobrym środkowym, co udowodnił w ubiegłym sezonie w lidze francuskiej, zdobywając kilkukrotnie statuetkę MVP. Dwa lata temu miał z nami podpisaną umowę wstępną, lecz kontuzja uniemożliwiła mu przyjazd do Olsztyna. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie już takich problemów i zobaczymy Taylora Averilla w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Mam także nadzieję, że wcześniej będzie można oglądać naszego zawodnika podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

00:00 / 00:00

Kontrakt amerykańskiego środkowego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywać przez rok.

Redakcja: K. Ośko/A. Chmielewska za K. Piasecka
Źródło: indykpolazs.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Daniel Castellani zostaje w Olsztynie. „Miał inne oferty, ale postanowił zostać”

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn nie muszą szukać nowego trenera. Utytułowany argentyński szkoleniowiec będzie dowodził siatkarzami PlusLigi także w kolejnym sezonie.  Obie strony chciały kontynuować współpracę, z...

Zamknij
RadioOlsztynTV