Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Długi alimentacyjne Polaków sięgają już 12,3 mld złotych

Najnowszy raport Krajowego Rejestru Długów wskazuje, że w Polsce maleje liczba osób zalegających z alimentami na swoje dzieci, ale rosną ich długi. Zobowiązania dłużników alimentacyjnych wynoszą obecnie 12 miliardów 300 milionów złotych. Ponad 301 tysięcy alimenciarzy trafiło do Krajowego Rejestru Długów.

Niewielki spadek liczby alimenciarzy notowanych w KRD, z jednoczesnym wzrostem niespłaconych zobowiązań oznacza pogłębianie się od 2018 roku kłopotów osób, które już mają długi. Z kolei malejąca liczba nowych dłużników za niezapłacone alimenty to między innymi wpływ zaostrzonych przepisów Kodeksu Karnego.

Największe zaległości są w województwie mazowieckim i wynoszą one 1 miliard 600 mln złotych. Jednak największy średni dług – 45,4 tysięcy złotych, mają mieszkańcy Lubelszczyzny. Warmia i Mazury są w środku listy.

Najlepiej w zestawieniu wypadają mieszkańcy Opolszczyzny, gdzie 7 tysięcy 400 osób jest zadłużonych na 302 miliony złotych. Wśród alimenciarzy dominują mężczyźni w wieku 36-45 lat.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

00:00 / 00:00

 

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zadłużenie, alimenty
Prawie 50 milionów złotych długu. Przedsiębiorca z powiatu elbląskiego w czołówce niechlubnego zestawienia

Niemal 50 milionów złotych ma do oddania przedsiębiorca z powiatu elbląskiego z branży IT - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. To drugie miejsce w kraju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV