Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Dekorglass Działdowo nie przedłużył kontraktu z Piotrem Kołacińskim. „Czas, który spędziłem w klubie oceniam bardzo pozytywnie”

Dekorglass Działdowo. Fot. Maciej Świniarski

Po 10 latach Piotr Kołaciński przestaje prowadzić Dekorglass Działdowo. Trener zdobywców tenisowego Pucharu ETTU oraz czołowej drużyny w Polsce, stracił pracę po tym, jak pingpongiści z Działdowa nie awansowali do finału Superligi.

Jak mówi – trudno się będzie rozstawać z klubem, w którym spędziło się całą dekadę:

Otrzymałem wiadomość od prezesa klubu, że mój kontrakt nie zostanie przedłużony. Włodarze klubu nie byli zadowoleni z zakończenia sezonu ligowego. Przegraliśmy drugi mecz półfinałowy 0:3, przy wygranej 3:1 w pierwszym spotkaniu. Bliskość finału mogła spowodować, że klub nie przedłużył kontraktu. Biorę całą odpowiedzialność za wynik. Według mnie, był to najlepszy sezon Dekorglassu w historii i jeden z najlepszych w historii polskiego tenisa stołowego. Wygraliśmy Puchar ETTU, z czego jesteśmy dumni. Szkoda, że jeden mecz przekreślił wiele lat ciężkiej pracy. Oczywiście, jak to w sporcie bywa, porażki się też przydarzały. Patrząc jednak z perspektywy 10 lat, które spędziłem w Działdowie, oceniam ten okres bardzo pozytywnie. Teraz jest czas dla rodziny.

00:00 / 00:00

Piotra Kołacińskiego zastąpi na stanowisku prawdopodobnie Czech Jiri Vrablik. W niedzielnym Magazynie Sportowym o 21.05 – dłuższa rozmowa z byłym już trenerem Dekorglassu.

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dekorglass Działdowo, zwolnienie
Dekorglass Działdowo zaczyna walkę o finał Superligi. Dziś spotkanie z Bogorią Grodzisk Mazowiecki

Nie czujemy się faworytem w półfinale play off, czeka nas ciężki dwumecz z Bogorią Grodzisk Mazowiecki - powiedział PAP trener tenisistów stołowych Dekorglassu Działdowo Piotr Kołaciński....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV