Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czym zajmuje się doradca ekonomiczny prezydenta RP? Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Janem Szynaką

Jan Szynaka

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Jan Szynaka, prezes i właściciel firmy Szynaka Meble w Lubawie, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, a także jeden z doradców ekonomicznych prezydenta Andrzeja Dudy.

– W zeszłym roku prezydent Andrzej Duda zdecydował, że powoła przy swoim gabinecie radę ds. przedsiębiorczości. Ma dzięki temu wgląd w opinię przedsiębiorców na temat m.in. decyzji rządowych i ministerialnych – zwracał uwagę Jan Szynaka i dodał:

Myślę, że to dobre posunięcie. Nie zawsze tematy z Warszawy są akceptowane w terenie. Ostatnio mocno zastanawialiśmy się na temat sytuacji szkolnictwa w Polsce. Trzeba patrzeć na biznes już od strony oświaty dziecięcej i młodzieżowej. W spotkaniach uczestniczą także ministrowie poszczególnych resortów. Obecnie analizujemy temat eksportu, promocji i pomocy polskim firmom, które chcą się rozwijać w skali światowej.

Posłuchaj całej rozmowy Leszka Cimocha z Janem Szynaką

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Szynaka, Szynaka Meble
Jan Szynaka: Nasze działania pokazują, jaką mamy pozycję na rynku

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Jan Szynaka, prezes i właściciel firmy Szynaka Meble w Lubawie, a także prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Szynaka...

Zamknij
RadioOlsztynTV