Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czym ogrzewamy mieszkania? Za brak deklaracji grozi kara

Zaledwie 18 procent mieszkańców Olsztyna zgłosiło czym ogrzewają swoje budynki. Deklaracje można składać jeszcze przez trzy miesiące – dotyczy to właścicieli i zarządców zarówno budynków mieszkalnych jak i niemieszkalnych.

– Deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można wypełniać online, ale można też złożyć w urzędzie i w razie konieczności skorzystać z pomocy urzędników – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Wśród gmin, które mają najmniej złożonych deklaracji w Polsce są Mikołajki. Tu wg danych Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zaledwie 4 procent mieszkańców poinformowało o swoich źródłach ciepła. Sekretarz gminy Joanna Wróbel w rozmowie z Radiem Olsztyn zapewniła, że deklaracji jest więcej, ale nie zostały jeszcze wprowadzone do systemu.

Z kolei najwięcej w regionie – około 60 procent formularzy – wpłynęło z gmin Prostki, Wielbark i Górowo Iławeckie.  Za niezłożenie deklaracji w terminie grozi mandat lub grzywna do 5 tys. zł.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkania, ogrzewanie
Ile zapłacimy za wywóz śmieci w Olsztynie? Dziś poznamy decyzję radnych

  Rada miasta będzie głosowała nad projektem uchwały ustalającej stawki za gospodarowanie odpadami w Olsztynie. Obecnie kwota uzależniona jest od zużycia wody. Podwyżka, według planów ratusza,...

Zamknij
RadioOlsztynTV