Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wypoczywające w regionie dzieci są bezpieczne? Służby odpowiadają

kolonie

– Dzieci wypoczywające w naszym regionie są bezpieczne – twierdzą służby. Kolonie i obozy wakacyjne w województwie warmińsko-mazurskim odbywają się niemal bez uchybień.

Przypomnijmy, że każdy rodzic lub opiekun może poprosić policję o kontrolę autokaru, którym dzieci mają dotrzeć na wakacje. – Najlepiej umówić ją wcześniej, ale funkcjonariusze zawsze są dostępni. Sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, a także m.in. stan techniczny pojazdu – mówi aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Oczywiście w sytuacji, gdyby taka kontrola nie była wcześniej umówiona, ktoś nabrałby wątpliwości co do stanu autokaru lub kierowcy, może również zgłosić potrzebę takiej kontroli, a policjanci ją przeprowadzą. W jej trakcie sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, jego uprawnienia, wymaganą od przewoźnika dokumentację, a także sprawność urządzeń w autokarze.

00:00 / 00:00

W tym sezonie wakacyjnym w Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty zarejestrowano kilkaset obozów i kolonii. W ostatnim tygodniu było ponad 300 turnusów. Każde miejsce jest kontrolowane także przez kuratorium oświaty, ale również regionalny Sanepid.

– Nie było większych uchybień, dodatkowo – w przeciwieństwie do poprzedniego roku – nie ma plagi zatruć pokarmowych. Jedyne ognisko stwierdziliśmy na wypoczynku w powiecie oleckim – mówi Janusz Dzisko, Warmińsko-Mazurski Inspektor Sanitarny.

Mieliśmy do tej pory jeden taki przypadek. Na pewnym zgrupowaniu w powiecie oleckim kilkadziesiąt osób w krótkim okresie zachorowało. Tutaj sytuacja była na tyle dobra, że nikt nie wymagał hospitalizacji. Młodzież nie dwóch dobach wracała do pełni życia.

00:00 / 00:00

Każda forma wypoczynku powinna zostać zarejestrowana w kuratorium oświaty. Można to sprawdzić na stronie internetowej warmińsko-mazurskiego kuratorium w zakładce „wypoczynek”.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, dzieci, sanepid, wakacje, kolonie, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty
Tragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało 38-latki

Dziś (wtorek) przed południem z jeziora Ring grupa płetwonurków z PSP w Olsztynie wyłowiła ciało kobiety.  Rodzina obecna na miejscu potwierdziła tożsamość 38-latki. Poszukiwania 38-letniej mieszkanki...

Zamknij
RadioOlsztynTV