Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało 38-latki

Fot. KMP Olsztyn

Dziś (wtorek) przed południem z jeziora Ring grupa płetwonurków z PSP w Olsztynie wyłowiła ciało kobiety.  Rodzina obecna na miejscu potwierdziła tożsamość 38-latki.

Poszukiwania 38-letniej mieszkanki gminy Jeziorany rozpoczęły się w czwartek.  Działania prowadził Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a ich koordynatorem była nadkom. Anna Beczyńska-Luberska.

Koordynatorka wytypowała wstępne miejsce, które należało dokładnie zbadać – był to teren w pobliżu jeziora Ring, jak również sam zbiornik wodny.

Do poszukiwań zadysponowano specjalistyczny sprzęt: kamery termowizyjne, nawigacje ręczne, łodzie czy policyjne drony. Do działań zadysponowano także śmigłowiec z Komendy Głównej Policji

– poinformował podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Służby ratunkowe przekierowały działania na teren jeziora Ring, z którego wyłowiono ciało kobiety. Okazało się, że to poszukiwana od kilku dni 38-letnia mieszkanka gm. Jeziorany.

Policjanci z KMP w Olsztynie, mimo tragicznego finału poszukiwań, dziękują wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do działań poszukiwawczych.

W działania poszukiwawcze zaangażowani byli: płetwonurkom Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, strażacy ochotnicy z Jezioran i Lutr, żołnierze 4W-MBOT, funkcjonariusze Służby Więziennej z Barczewa, policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu oraz Posterunku Policji iw Jezioranach, GrupaPoszukiwawczo-Ratownicza PCK Olsztyn, Mazurska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Olecka oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ANIKAR MAZURY oraz okoliczni mieszkańcy.

Fot. KMP Olsztyn

Redakcja: A. Niebojewska za KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Jeziorany, zaginiona, poszukiwania, ciało
Policjantka z Olsztyna nagrodzona. „Dobro zawsze wraca”

Policjantka z Olsztyna została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Starsza sierżant Barbara Rogozińska została wyróżniona wraz z czwórką innych funkcjonariuszy z Polski. Głównym kryterium...

Zamknij
RadioOlsztynTV