Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wycinka lasu nad jeziorem Podkówka jest legalna?

Fot. A. Socha

Nad jeziorem Podkówka w Olsztynie, na skraju Lasu Miejskiego trwa wyręb około 3 ha lasu pod prywatną inwestycję. To teren objęty ochroną krajobrazu.

Kazimierz Centkowski, przedstawiciel właściciela Jana Bolińskiego twierdzi, że drzewa wycięto zgodnie z przepisami.

– Naszym zdaniem wycinka jest nielegalna – odpowiada na to rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu Paweł Pliszka. Rzecznik dodał, że właściciel złamał przepisy Ustawy o ochronie przyrody, które nakazują wstrzymanie się od wycinek w okresie lęgowym.

00:00 / 00:00

Okazuje się, że właściciel 8,5 hektara lasu już w roku ubiegłym zwracał się do ratusza o zezwolenie na wycinkę i jej nie otrzymał – mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy olsztyńskiego urzędu miasta.

00:00 / 00:00

Właściciel wystawił działkę na sprzedaż. Niewykluczone, że na 1,5 hektarowej działce powstanie jakiś obiekt związany z rekreacją i turystyką – informuje Centkowski. Zapewnia, że sam byłby przeciwny budowie w tym miejscu hotelu.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, wycinka, Las Miejski, Paweł Pliszka, Marta Bartoszewicz, jezioro podkówka, Jan Boliński
Po nocnych opadach deszczu poprawiła się sytuacja w lasach Warmii i Mazur

Na części obszarów podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie obowiązuje drugi, średni stopień zagrożenia pożarowego. Tak jest między innymi w Puszczy Piskiej i w lasach...

Zamknij
RadioOlsztynTV