Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wizjonerka z Gietrzwałdu zostanie beatyfikowana? Zakończył się proces o cud

Fot. Archidiecezja Warmińska

W Archidiecezji Warmińskiej zakończył się proces o cud za wstawiennictwem Sługi Bożej Barbary Samulowskiej. Dokumenty zostały wysłane do Stolicy Apostolskiej.

To może oznaczać szansę na możliwie szybką beatyfikację jednej z dwóch wizjonerek, której w 1877 roku w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża. Drugą była Justyna Szafryńska. Obie, jako dorosłe kobiety, wstąpiły do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Chełmnie. Justyna Szafryńska po kilkunastu latach porzuciła zakonny habit i założyła rodzinę, a Barbara Samulowska pozostała w zakonie i wyjechała na misję do Gwatemali.

Proces beatyfikacyjny siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej zainicjowało Zgromadzenie Księży Kanoników Regularnych Laterańskich z Krakowa. Etap diecezjalny rozpoczął się 2 lutego 2005 roku, otworzył go arcybiskup metropolita warmiński Edmund Piszcz, a został zamknięty 8 września 2006 roku.

Relacje Barbary Samulowskiej i Justyny Szafryńskiej są jedynymi oficjalnie uznawanymi objawieniami Matki Bożej w Polsce.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Archidiecezja Warmińska, Barbara Samulowska, proces beatyfikacyjny
Zakonnice z Warmii będą beatyfikowane. Straciły życie podczas II wojny światowej

Warmia będzie miała nowych świętych. Zdecydował o tym papież Franciszek, który zatwierdził dekret dotyczący męczeństwa sióstr katarzynek, zamordowanych na Warmii pod koniec II wojny światowej. Chodzi...

Zamknij
RadioOlsztynTV