Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy upał wpłynie na rywalizację podczas lekkoatletycznych MŚ? „Zależy, jak dany zawodnik będzie reagował na tego typu pogodę”

Fot. Paweł Skraba

Pod koniec września w katarskiej Dosze rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. W zawodach na pewno zobaczymy zawodników z Warmii i Mazur, którzy walczyć będą o jak najlepsze miejsca.

Klimat w Katarze zwłaszcza w okresie rozgrywania lekkoatletycznego mundialu nie będzie rozpieszczał głównych bohaterów zmagań. Na przykład kulomioci nie powinni mieć najmniejszych problemów z pogodą – uważa legendarny komentator lekkiej atletyki – Marek Jóźwik:

U kulomiotów nie wymaga się aż tak dużej wydolności i wydatków energetycznych związanych z krążeniem krwi. Wszystko jednak zależy od tego, jak dany zawodnik reaguje na upał. W stolicy Kataru trenuje wielu zawodników i zawodniczek m.in. Anita Włodarczyk, miotacze również tam jeżdżą, aby przystosować się do tego klimatu. Chociaż w dzisiejszych czasach to już nie jest problem, ponieważ sposób aklimatyzacji został rozpracowany medycznie, i jest on opanowany przez wszystkie lekkoatletyczne reprezentacje świata i nie tylko.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, Noc Kupały, upał, Marek Jóźwik
Marek Jóźwik o Bukowieckim: Konradowi brakuje trochę zimnej głowy

Pod koniec września rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Będziemy obserwować wtedy zaciętą rywalizację naszych dwóch najlepszych kulomiotów. Mowa o Michale Haratyku, który pobił niedawno...

Zamknij
RadioOlsztynTV