Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy podczas koncertu nawoływano do zabicia burmistrza? Sprawę wyjaśni prokuratura

Burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski

Burmistrz Dobrego Miasta złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie o podejrzeniu nawoływania do zabicia go, w trakcie lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdaniem burmistrza Jarosława Kowalskiego, podczas koncertu finałowego WOŚP w Dobrym Mieście, wokalista jednego z występujących zespołów i anonimowa osoba z publiczności mieli powiedzieć „zabić go”, odnosząc te słowa do burmistrza.

Jarosław Kowalski dodał, że zobaczył ten fragment koncertu w internecie. Zawiadomienie dotyczy także administratora strony, na której zamieszczono film.

Odbył się koncert, którego fragment mi puszczono. Na tym fragmencie słyszę następujący tekst „kto was tutaj ściągnął?”. Obok ktoś szepnął „może Owsiak”. Pokaźna grupa ludzi krzyknęła „burmistrz”. W którymś momencie słyszę słowa „zabić go”. A chłopczyk prowadzący zespół mówi ze sceny „zabić go”.

00:00 / 00:00

Administrator strony na Facebooku, który zamieścił fragment koncertu uważa, że zawiadomienie złożone w prokuraturze jest bezpodstawne. Jego zdaniem wokalista zespołu nie mówił nic na temat burmistrza, co ma wynikać z kontekstu całej wypowiedzi. Administrator nie otrzymał do tej pory żadnej informacji z prokuratury, dlatego nie chciał komentować sprawy.

Tymczasem jak powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn występujący na scenie Jakub Zajączkowski słowa „zabić go” dotyczyły piosenki zagranej chwilę później przez zespół i nie miały żadnego odniesienia do burmistrza Dobrego Miasta.

Oświadczenie sztabu WOŚP Dobre Miasto:

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, WOŚP, Dobre Miasto, burmistrz, koncert, groźby, Jaroław Kowalski
Częściowa modernizacja szpitala w Dobrym Mieście

W szpitalu w Dobrym Mieście zakończyła się modernizacja części sanitarnej oddziału wewnętrznego. Unowocześnione zostały dwie sale chorych. Powstały tam łazienki dla pacjentów. Zmodernizowano łazienkę damską, montując...

Zamknij
RadioOlsztynTV