Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy nad jeziorem Ukiel powstanie pięciogwiazdkowy hotel?

W Olsztynie, nad jeziorem Ukiel będzie hotel pięciogwiazdkowy. Powstanie między plażą nr 2 a plażą nr 3. Będą to dwa budynki, połączone parkingiem podziemnym i wspólnym parterem, w którym mieścić się będą m.in. basen i sale konferencyjne.

Kontrowersje wzbudza usytuowanie hotelu, ale Andrzej Bobrowicz, przewodnik terenowy po Warmii i Mazurach przekonuje, że to część zagospodarowania brzegów jeziora.

Od momentu, kiedy powstał CRS Ukiel, od kiedy prawdziwie zagospodarowaliśmy brzegi jeziora, stały się to tereny bardzo atrakcyjne. Każdy hotel, z tych, które są dzisiaj, ma się całkiem nieźle. Ma klientów, popularność, bo ludzie mają pieniądze.

00:00 / 00:00

Kolejne kontrowersje związane są z pytaniem, czy Olsztynowi potrzebny jest tak ekskluzywny hotel? Wątpliwości rozwiewa Mirosław Hiszpański, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych w Olsztynie.

Jeśli będzie to obiekt pięciogwiazdkowy, to tym lepiej, bo trafia on do klienta nieco bardziej zamożnego, do klienta biznesowego, który może tu organizować konferencje, zjazdy, seminaria.

00:00 / 00:00

Łączna powierzchnia obu budynków hotelu to ponad 73 tysiące metrów kwadratowych, natomiast łączna powierzchnia zabudowy to ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, rozwój, hotel, jezioro Ukiel
Nie pomogły protesty mieszkańców. Ruszyła budowa apartamentów w centrum Olsztyna

Protesty mieszkańców nie przyniosły oczekiwanych skutków. W ścisłym centrum Olsztyna przy zbiegu ulic Wyzwolenia i Curie-Skłodowskiej ruszyła budowa apartamentowca. Inwestycja jest realizowana na skarpie poniżej II...

Zamknij
RadioOlsztynTV