Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy możemy się spodziewać radykalnych decyzji? Posłuchaj rozmowy z posłem Leonardem Krasulskim

Gdyby to zależało wyłącznie ode mnie zaleciłbym ograniczanie przemieszczania się podczas Wielkanocy – powiedział w Porannych Pytaniach poseł PiS Leonard Krasulski, który był gościem Marka Lewińskiego.

Szef PiS w okręgu elbląskim nie spodziewa się jednak radykalnych decyzji premiera lub ministra zdrowia.

Nie mogę wyprzedzać tego co będzie, bo pandemia jest nieprzewidywalna. Wraz ze wzrostem zakażeń i zachorowań trzeba działać. Ufam nauce i ludziom, którzy się tym zajmują.

Poseł Leonard Krasulski stwierdził też, że w kościołach czuje się bezpiecznie i w tych, w których bywa zasady reżimu sanitarnego są ściśle przestrzegane. W Porannych Pytaniach podkreślał, że szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych liczy na rozsądek i rozwagę proboszczów poszczególnych parafii.

Gość Radia Olsztyn przekonywał, że najważniejsza jest gradacja potrzeb. Poseł PiS Leonard Krasulski w ten sposób odpowiedział na pytanie, dlaczego kierownictwo jego partii przesunęło planowaną prezentację „Nowego Ładu”, czyli nowego planu programowego Prawa i Sprawiedliwości.

To jest proste, akurat nie czas i miejsce na to. Najważniejsza jest gradacja potrzeb. W tej chwili nastąpił wzrost zakażeń wirusem. Musimy żyć, żeby realizować jakikolwiek program.

Nowy Ład miał zostać uroczyście przedstawiony 20 marca przez Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Na razie mówi się, że ma to nastąpić po Świętach Wielkanocnych.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Leonard Krasulski, koronawirus
Większość funkcjonariuszy KAS chce się zaszczepić. Do tej pory preparat przyjęło 20 procent z nich

70 procent funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w województwie warmińsko-mazurskim zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Akcja trwa w szpitalach: miejskim w Elblągu i powiatowym w Bartoszycach....

Zamknij
RadioOlsztynTV