Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy epidemia zagraża dostawie ciepła, gazu i wody? Zakłady zapewniają: wprowadziliśmy specjalne procedury

Fot. Adobe Stock

Ciepło, gaz, woda, wywóz śmieci to standardowe warunki, bez których nie wyobrażamy sobie życia – ale co by się stało, gdyby koronawirus unieruchomił te przedsiębiorstwa? Czy zakłady dostarczające ciepło, gaz, czy oczyszczające nasze miejscowości ze śmieci są przygotowane na czarny scenariusz?

Jak zapewnił Artur Michniewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, firma wprowadziła specjalne procedury, by nie było przerw w dostawie gazu. Z kolei Konrad Nowak, prezes olsztyńskiego MPEC-u przygotował dla załogi specjalne socjalne kontenery do utrzymania załogi w trybie dwutygodniowym w zakładzie.

Prezes ZGOK Marek Bryszewski oprócz procedur wprowadzonych dla pracowników, z obawy o czarny scenariusz porozumiał się z pozostałymi instalacjami komunalnymi w Działdowie, Ostródzie, Elblągu i Giżycku, które zadeklarowały wzajemną pomoc w odbieraniu odpadów.

Nie zabraknie także wody – zapewnia Anita Chudzińska z olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie wprowadzono specjalne, restrykcyjne procedury dla załóg, które pracują w systemie rotacyjnym.

Niektóre zakłady wprowadziły obowiązkowy pomiar temperatury i zapewniły maseczki z filtrem, w innych  standardowym wyposażeniem są: rękawiczki i środki dezynfekcji. Większość załogi pracuje zdalnie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, woda, ciepło, zagrożenie, wywóz śmieci, procedury, przedsiębiorstwa, dostawy, koronawirus
Nowe zasady i procedury wdrożyły elbląskie szpitale

Szpitale w całym regionie w związku z epidemią wirusa SARS-Cov-2 musiały przeorganizować swoją pracę. Nowe zasady i procedury wdrożyły również elbląskie placówki. Obecnie podstawowym i najważniejszym...

Zamknij
RadioOlsztynTV