Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery miesiące do jubileuszowego ORLEN Rajdu Polski

fot. P. Getka

Do inauguracji ORLEN 80. Rajdu Polski pozostały ponad cztery miesiące. W ostatni tydzień czerwca Mikołajki staną się stolicą rajdów nie tylko w naszym kraju. 

Dwa miesiące przed rozpoczęciem polskiej rundy mistrzostw świata – czyli 27 kwietnia – zostaną udostępnione kibicom harmonogram i mapa rajdu. Na stronie rajdu pojawią się również szczegółowe mapy pokazujące lokalizację stref kibica i dojazd do nich. Jednak już teraz organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy.

Rozpoczęcie rajdu nastąpi w czwartek, 27 czerwca, kiedy to zawodnicy wyjadą na trasę odcinka testowego. W godzinach popołudniowych będzie miał uroczysty start i pierwszy oes na torze Mikołajki Arena.

W piątek, 28 czerwca, dojdzie do rywalizacji na 6 odcinkach specjalnych (dwie pętle po trzy oesy), a meta etapu po siódmej tego dnia próbie na torze w Mikołajkach. W sobotę, 29 czerwca, kolejnych 7 odcinków, ale tym razem już do trzeciego spotkania na Mikołajki Arenie dojdzie po pierwszych trzech próbach sportowych pierwszej pętli. Niedziela, 30 czerwca, pozwoli na kibicowanie podczas kolejnych czterech odcinków, z których ostatni to Power Stage. Walka o zwycięstwo rozegra się na 19 oesach o długości ponad 300 kilometrów.

Meta już tradycyjnie zostanie zlokalizowana w Mikołajkach, podobnie jak park serwisowy i biura rajdu. Mapy rajdu pokazujące obszary, na których znajdą się odcinki specjalne zostały opublikowane na oficjalnej stronie internetowej ORLEN 80. Rajdu Polski jako załączniki do powyższej informacji.

Redakcja: M. Rutynowski za Media Rally Poland

Więcej w rajd, motosport
Maska dakarowego MINI Hołowczyca na licytacji WOŚP

Ludzie świata kultury, rozrywki, nauki i polityki grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Kwota na koncie fundacji cały czas rośnie. Kierowca rajdowy z Olsztyna Krzysztof Hołowczyc...

Zamknij
RadioOlsztynTV