Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Covid-19 u dzieci. Posłuchaj audycji Na zdrowie

Dzieci przechodzą Covid-19 łagodniej, ale powikłania po chorobie mogą być równie poważne i niebezpieczne, jak w przypadku dorosłych – swoimi obserwacjami dotyczącymi przebiegu zakażenia SARS-CoV-2 u małych pacjentów dzieli się Anna Zdanowska-Ruskań, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii, kierownik Oddziału Zakaźnego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Od początku pandemii na oddział trafiło kilkoro dzieci. Charakterystycznym objawem jest wysoka gorączka powyżej 39 stopni, nieco starsze mówią o zaburzeniach węchu i smaku. Anna Zdanowska-Ruskań wskazuje na jeszcze jeden objaw. Nie występuje on u dorosłych.

00:00 / 00:00

Helicobacter pylori to bakteria, która bytuje w ludzkim żołądku. Może prowadzić do wielu chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, może też być w organizmie człowieka i nie dawać żadnych objawów. Występuje powszechnie w populacji ludzkiej. Helicobacter pylorii jest najczęstszym patogenem powodującym zakażenia u człowieka. Co powinniśmy wiedzieć o tej bakterii? Naszym ekspertem jest dr Tomasz Arłukowicz – konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii, ordynator Oddziału Gastroenterologii Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Pierzga – dlaczego warto włączyć ją do diety? O jej wartościach i zastosowaniu mówi pszczelarz Józef Zysk.

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, Helicobacter pylori
Koronawirus w szkołach i przedszkolach z regionu. Kolejne placówki przechodzą na naukę zdalną

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie wracają do szkolnych ławek – ale nie wszyscy. Działdowska placówka była pierwszą szkołą w regionie, która z powodu zakażenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV