Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej zakażeń w regionie. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w powiecie braniewskim

Fot. pixabay.com

Niepokojący wzrost zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby przybyło 1055 zakażeń. Coraz więcej przypadków odnotowuje się m.in. w powiecie braniewskim.

W ciągu ostatniej doby przybyły 36 nowych zakażeń. Na terenie powiatu pojawiło się nowe ognisko – to Powiatowy Dom Pomocy Społecznej. Zakażonych jest 26 mieszkańców i 12 pracowników. Zostali oni odizolowani pod pozostałych osób znajdujących się na terenie placówki.

Dodatkowo na test na obecność wirusa Sars-Cov-2 skierowano około 70 osób. Poza tym nowe zakażenia pojawiły się na oddziale wewnętrznym Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie. Zarówno wśród personelu medycznego jak i pacjentów. W związku z tym dyrekcja szpitala zdecydowała o wstrzymaniu do 29 listopada przyjęcia na oddział wewnętrzny.

Obecnie w powiecie braniewski zakażenie wirusem Sars-CoV-2 przechodzi 319 osób, 853 objęto obowiązkową kwarantanną domową. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 21 mieszkańców, zmarła 73-letnia mieszkanka powiatu braniewskiego. Przebywała w Szpitalu w Biskupcu.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Bliższe Spotkania – 20.11.2020

Koronawirus, akcja strażaków–ochotników, powrót do minionych lat oraz Pracownicze Plany Kapitałowe - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski....

Zamknij
RadioOlsztynTV