Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz bliżej połączenia Olsztyna z autostradą A1. Rusza przetarg na budowę drogi ekspresowej S5

Fot. GDDKiA

Chodzi o odcinek między Ornowem a Wirwajdami niedaleko Ostródy. S5 to droga, która połączy połączy Olsztyn, autostradę A1 oraz Bydgoszcz, Poznań i Wrocław.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie musiał zbudować 5-kilometrowy odcinek trasy S5 między Ornowem a Wirwajdami. Powstanie na niej węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt.

– Odcinek, którego dotyczy przetarg, to element większej całości – podkreślał Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Budowa tego fragmentu jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu krajowej numer 16. Docelowo stanie się ona częścią ekspresowej S5 między Grudziądzem a Ostródą i ma stanowić element ciągu tras w północnej Polsce na linii wschód-zachód – zaznacza Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury, szef PiS w okręgu olsztyńskim.

Przetarg powinien być rozstrzygnięty w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie planuje podpisanie umowy z wykonawcą. Trasa między Ornowem a Wirwajdami powinna być gotowa w 2023 roku.

Na razie dokumentacja przetargowa została skierowana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Ogłoszenie o przetargu ukaże się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. Wówczas w treści ogłoszenia znajdą się szczegółowe informacje na temat warunków udziału firm w przetargu.

GDDKiA

Rusza przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy

Rusza przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, droga, GDDKiA, Ostróda, przetarg, trasa, autostrada, S5, Ornowo
Od dziś tymczasowe zmiany na ulicy Partyzantów w Olsztynie. Kierowcy muszą patrzeć na znaki

Wykonawca robót na ulicy Partyzantów w Olsztynie poinformował, że od dziś do piątku zostanie tam wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z koniecznością odbudowy wysepki...

Zamknij
RadioOlsztynTV