Constract Lubawa pokonał u siebie Piasta Gliwice 4:0

W pojedynku czołowych drużyn futsalowej ekstraklasy Constract pokonał w Lubawie Piasta Gliwice 4:0.

Tym samym podopieczni Dawida Grubalskiego są na drugim miejscu w ligowej tabeli, tracąc do lidera zaledwie dwa punkty.

Przed spotkaniem nie sposób było wytypować faworyta. Constract do tej pory na swoim parkiecie nie przegrał, z kolei Piast zanotował serię zwycięstw na wyjazdach. Sam początek hitu kolejki był wyrównany. Żadna drużyna się chciała zdecydowanie zaatakować, żeby nie stracić cennych punktów, tak ważnych w tej rywalizacji. Jednak w 14. minucie zawodnik Constractu, Tomasz Kriezel zagrał do niekrytego Bartłomieja Piórkowskiego, a ten otworzył wynik spotkania. Ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie między 28. a 32. minutą gospodarze zdobyli dwie bramki, które w zasadzie rozstrzygnęły losy tego pojedynku. Wynik w 40. minucie ustalił Pedro Pereira.

– relacjonowała Katarzyna Piasecka.

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w futsal, Piast Gliwice
Najpierw pokonali ich w Pucharze Polski, a teraz – w ligowych rozgrywkach

Ekstraklasowi futsaliści Constractu Lubawa wygrali u siebie z Clearexem Chorzów 6:2. To był dość wyrównany pojedynek, jednak to ostatecznie my jesteśmy górą. Cieszymy się każdym meczem,...