Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kredyt na budowę tramwajów?

Inwestycje finansowane przez Unię Europejską na Warmii i Mazurach nie są zagrożone – przekonuje dyrektor olsztyńskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz. Pieniędzy może zabraknąć na budowę linii tramwajowej w Olsztynie.

Zdaniem Mirosława Nicewicza, wszystkie inwestycje na drogach krajowych są bezpieczne. Część z nich została już zakończona i zrefundowana w całości, jak na przykład niektóre obwodnice. Mimo, że nie skończono jeszcze fragmentu krajowej „16”, między Biskupcem a Borkami Wielkimi, nie są też zagrożone inwestycje realizowane z programu infrastruktura i środowisko.

Z unijnym dofinansowaniem ma być natomiast budowana linia tramwajowa w Olsztynie. Jeżeli do marca Komisja Europejska nie odblokuje 3 i pół miliarda unijnych dotacji na polskie drogi, to Olsztyn nie dostanie zaliczek na budowę linii tramwajowych. Miasto będzie musiało wówczas wziąć z banku oprocentowany kredyt na 125 milionów złotych – mówił w Radiu Olsztyn prezydent Piotr Grzymowicz. Może się to odbić na miejskim budżecie – dodał prezydent Olsztyna.

Bruksela wstrzymała wypłatę 3 i pół miliarda złotych po otrzymaniu z Polski informacji o rozpoczętym dochodzeniu w sprawie zmowy cenowej, w której brały udział firmy realizujące kontrakty na budowę dróg. Jutro do Brukseli wybierają się w tej sprawie ministrowie transportu i rozwoju regionalnego.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, tramwaj, Olsztyn, Unia, fundusze
tramwaj, ratusz, Olsztyn
Hiszpanie nadrabiają zaległości

Hiszpańska firma, która wygrała przetarg na budowę w Olsztynie linii tramwajowej zaczęła współpracować z ratuszem i nadrabiać zaległości - poinformował wiceprezydent Olsztyna Bogusław Szwedowicz. Zaawansowane są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV