Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciepłe posiłki dla potrzebujących. Grupa Oddam Obiad wspiera chorych i samotnych podczas pandemii

Elbląscy społecznicy z Grupy Oddam Obiad codziennie dostarczają 15 samotnym i chorym osobom bezpłatne, ciepłe posiłki. Rozwożą je harcerze.

Przed epidemią wolontariusze mieli więcej podopiecznych i osób dzielących się nadmiarem domowej żywności, bo na tym właśnie polega ta całkowicie społeczna inicjatywa. Niestety pozamykały się instytucje i stowarzyszenia. Nie możemy przekazywać produktów dla naszych seniorów – tłumaczy Anna Apanowicz, założycielka Grupy Oddam Obiad.

00:00 / 00:00

Jednak jest na to rozwiązanie. Folwark Żuławski gotuje codziennie obiady – duży słoik zupy i solidną porcję drugiego dania, kosztuje to 10 zł. Zapakowane posiłki odbierają harcerze z Watahy i codziennie dowożą do seniorów.

00:00 / 00:00

Grupa Oddam Obiad cały czas bazuje na wsparciu elblążan. Trwa zbiórka pieniędzy na zakup produktów, a także na zakup paliwa dla harcerzy odbierających i rozwożących obiady. Przy wszystkich czynnościach związanych z akcją jest zachowany reżim sanitarny, druhowie są zaopatrzeni w maseczki i rękawiczki oraz środki do dezynfekcji.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w posiłek, chorzy, potrzebujący, społecznicy, bezpłatnie, Oddam Obiad, Anna Apanowicz
W regionie wyzdrowiała ponad połowa chorych na COVID-19. Czy to oznacza, że możemy sobie pozwolić na luzowanie ograniczeń?

Od początku epidemii do dzisiejszego poranka na Warmii i Mazurach wykryto 144 zakażenia koronawirusem. Na Warmii i Mazurach wyzdrowiała już ponad połowa chorych. Ta liczba w...

Zamknij
RadioOlsztynTV