Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciała sprzedać buty, teraz musi spłacać kredyty. Co zgubiło kobietę?

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności przy zawieraniu transakcji internetowych. Mieszkanka Elbląga wystawiła na portalu sprzedażowym towar, ale zamiast pieniędzy dostała do spłacania kredyt.

Kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie o sprzedaży butów sportowych. Skontaktował się z nią „kupujący” i wysłał jej link do rzekomej firmy kurierskiej, przez którą zrealizuje płatność.

Jak relacjonuje nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, link okazał się fałszywy, a kobieta wypełniając formularz, prawdopodobniej podała zbyt dużo danych do swojego konta bankowego.

Oszust uzyskał dostęp do konta. Zamiast przelać pieniądze za sprzedane buty, zaciągnął dwa kredyty w imieniu kobiety. Przestrzegamy przed otwieraniem nieznanych linków. Gdy korzystamy z portali sprzedażowych czytajmy dokładnie regulamin takich usług.

00:00 / 00:00

Wszelkie próby oszustwa należy zgłaszać policji.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, oszust, kredyt, oszustwo, sprzedaż, buty
Wysłały pieniądze oszustowi myśląc, że pomagają znajomej

Oszuści internetowi cały czas wymyślają kolejne sposoby na okradanie innych. Tym razem na policję zgłosiła się 33-letnia mieszkanka gminy Bisztynek. Kobieta poinformowała, że ktoś się włamał...

Zamknij
RadioOlsztynTV