Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał zarobić na przetargu. Grożą mu trzy lata więzienia

Policjanci z Pisza zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego podejrzanego o zakłócenie przetargu, który odbywał się w Urzędzie Miejskim w Piszu.

Jak informuje nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji, mężczyzna chciał zarobić na przetargu dotyczącym niezabudowanej nieruchomości w okolicach Pisza. Policjanci zatrzymali go w piskim magistracie.

Najpierw próbował „dogadać się” z mieszkańcem Pisza zainteresowanym tą nieruchomością, by ten nie brał udziału w przetargu. W zamian zaproponował mu 40 000 zł. Kiedy mężczyzna odmówił, mieszkaniec województwa śląskiego zaoferował, że za kwotę 100 000 zł sam zrezygnuje z udziału w tym przetargu. 37-latek został zatrzymany przez policjantów.

00:00 / 00:00

Mieszkaniec województwa śląskiego usłyszał zarzut zakłócenia przetargu publicznego, za co grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. W chwili zatrzymania miał przy sobie 85 tysięcy złotych. Pieniądze te zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo
Oszukana metodą „na wypadek”. Straciła swoje oszczędności i pożyczone pieniądze

Nie dość, że straciła wszystkie swoje oszczędności, to jeszcze pożyczyła 9 tys. złotych od sąsiadki, by oddać je oszustom. 93-letnia mieszkanka Olsztyna została oszukana metodą na...

Zamknij
RadioOlsztynTV