Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Chciał uniknąć zatrzymania, więc schował się w… kartonie. Nietypowa interwencja lidzbarskich policjantów

Fot. KWP Olsztyn

Poszukiwany przez organa ścigania mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, żeby uniknąć zatrzymania, ukrył się przed policjantami w kartonowym pudle w piwnicy – podała policja. Mężczyzna próbował uniknąć kary roku i dwóch miesięcy więzienia za włamanie.

Jak poinformował kom. Bartosz Matuszyk z lidzbarskiej policji, 30-latek był poszukiwany, ponieważ wyrokiem sądu został skazany karę pozbawienia wolności. Mężczyzna od ponad miesiąca ukrywał się przed organami ścigania i  nie stawiał się do zakładu karnego.

Funkcjonariusze, sprawdzając prawdopodobne miejsca przebywania poszukiwanego, zapukali do drzwi mieszkania jego znajomej. Kobieta twierdziła, że 30-latka u niej nie ma, bo niedawno wyszedł do miasta załatwić jakieś sprawy.

Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i zaczęli sami szukać. Po chwili go znaleźli. Schował się w dużym kartonie, stojącym w korytarzu piwnicy budynku wielorodzinnego

– mówił kom. Matuszyk.

Zatrzymany był poszukiwany nakazem doprowadzenia do więzienia wydanym przez lidzbarski sąd z powodu prawomocnego wyroku za dokonanie kradzieży z włamaniem. Policja podała, że trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dwa miesiące.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, poszukiwany, więzienie, włamanie, interwencja, karton
Znęcał się nad żoną. Grozi mu do 5 lat więzienia

59-letni mieszkaniec gminy Grodziczno, podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną, ma policyjny dozór. Tak, na wniosek funkcjonariuszy, zdecydował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV