Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Chcą pomóc najbardziej potrzebującym. Rusza druga odsłona Akcji Zupa

Olsztyński Bank Żywności gotował dla seniorów. Fot. FB #AkcjaZupa

Rusza druga odsłona Akcji Zupa – wspomóż Bank Żywności. Ma wspomóc najbardziej potrzebujących w koronawirusowej rzeczywistości.

Organizatorzy apelują o przyłączenie się do akcji. W dobie pandemii szczególnie ważne jest otwarcie się na tych najbardziej zagrożonych- mówią organizatorzy z Banku Żywności w Olsztynie. Wiosną Akcja Zupa odbyła się z myślą o seniorach.

Jak powiedziała Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie, dzięki wolontariuszom i pracującej na pełnych obrotach kuchni, udało się wydać prawie 3200 posiłków. Teraz organizatorzy chcą ją powtórzyć na rzecz osób najmniej samodzielnych i potrzebujących wsparcia. Jak szacują, jest ich około 150.

Bank zapewnia, ze sam jest w stanie przygotować od 30 do 50 posiłków, dlatego zachęca firmy, by wsparły akcję darowiznami lub przekazały dary żywnościowe.

Weprzeć Akcję Zupa można np. poprzez popularny serwis Zrzutka.pl. Natomiast aby dołączyć do zespołu wolontariuszy, wystarczy skontaktować się z olsztyńskim Bankiem Żywnosci.

Posłuchaj relacji Joanny Golon

00:00 / 00:00

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności
Dzięki wolontariuszom udało się ocalić zbiory i obdarować potrzebujących

Dzieci i młodzież, podopieczni placówek dla osób niepełnosprawnych otrzymały jabłka i gruszki, podarowane przez sadownika z Tolkmicka. Przedsiębiorca od lat współpracuje z Bankiem Żywności w Elblągu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV