Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cezary Sapiński: do Uranii będę wracał z wielką przyjemnością

Fot. indykpolazs.pl

W biało-zielonych barwach rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 245 punktów. Został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Po roku spędzonym w stolicy Warmii i Mazur, Cezary Sapiński odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Dla Cezarego Sapińskiego miniony sezon był 5., w którym występował na boiskach PlusLigi. W sezonie 2018/2019, razem z Ślepskiem Malow Suwałki, wywalczył awans do ekstraklasy i przez kolejne 4 lata bronił barw klubu z Suwalszczyzny. Miniony sezon był „przełomowy” dla środkowego, bowiem zdecydował się na zmianę klubu i podpisanie kontraktu z Indykpolem AZS Olsztyn.

Sapiński w biało-zielonych barwach rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 245 punktów – 163 w ataku (59% skuteczności), 50 w bloku oraz 32 w polu serwisowym. Wielu kibiców z całą pewnością zapamięta postawę środkowego w inauguracyjnym meczu sezonu (z Alruon CMC Wartą Zawiercie w Iławie), gdzie zdobył 19 punktów, notując przy tym 100% skuteczności w ataku (16/16). Po tym spotkaniu otrzymał także statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania. Po roku spędzonym w stolicy Warmii i Mazur, Cezary Sapiński odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Pożegnanie z klubem to dla mnie ciężki moment. Miniony rok był dla mnie bardzo dobry. Cieszę się, że miałem możliwość pracy z Javierem Weberem. Zacząłem inaczej rozumieć siatkówkę, na czym ona polega i jak można to wszystko wykorzystać, aby „wycisnąć” jak najwięcej od zespołu oraz samego siebie. Do Uranii będę wracał z wielką przyjemnością. Jest to duża hala z niesamowitą atmosferą

– przyznał Cezary Sapiński

Redakcja: K. Ośko za indykpolazs.pl

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Amerykański rozgrywający opuszcza Indykpol AZS

W biało-zielonych barwach rozegrał 55 spotkań. Dwa razy został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Po dwóch latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur Joshua...

Zamknij
RadioOlsztynTV