Centrum Ukiel z tytułem „Modernizacja Roku 2015”, stadion w Dywitach w pierwszej szóstce
Kolejny laur dla Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Tym razem obiekt został wyróżniony tytułem „Modernizacji Roku 2015”.
W Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięto XX edycję konkursu „Modernizacja Roku”. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie i wspieranie ratowania obiektów oraz promocja modernizacji. Uczestnicy podzieleni byli na 13 kategorii. Olsztyńska inwestycja znalazła się pośród przedsięwzięć z zakresu kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Przedstawiciele konkursowej Kapituły oceniali m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność, nowoczesność oraz jakość zastosowanych materiałów.
– Choć półki uginają się już od nagród, z radością dostawiamy kolejną – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – To niezwykle ważne potwierdzenie słuszności decyzji o zainwestowaniu w brzegi naszego największego jeziora. O tym tytule zdecydowało przecież grono ekspertów. Natomiast mieszkańcy i przyjezdni każdego dnia głosują na Ukiel nogami.
Zagospodarowanie brzegów jez. Krzywego kosztowało ok. 63 mln złotych. Poza okolicami plaży miejskiej, miasto zainwestowało w tereny na Słonecznej Polanie oraz przy ul. Olimpijskiej. Powstał kompleks rekreacyjno-sportowy, z którego można korzystać przez cały rok.
Natomiast zmodernizowany stadion lekkoatletyczny w Dywitach znalazł się w pierwszej szóstce konkursu „Modernizacja Roku 2015”. – To bezsprzeczny sukces znaleźć się w gronie sześciu najlepiej zmodernizowanych obiektów sportowych w Polsce – ocenia Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. Gmina Dywity zgłosiła modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Różanej 2a. Dywicka inwestycja została doceniona przez komisję konkursową w kategorii „Sport i rekreacja”. Zmodernizowany stadion ze sztucznie nawadnianą płytą boiska i najlepszą aktualnie bieżnią w Olsztynie i okolicach rywalizował w ścisłym finale m.in. z obiektami sportowymi w dużo większych ośrodkach w Białymstoku, Bielsko-Białej, czy Bolesławcu.
W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 675 obiektów z całego kraju. Do finałowej stawki zostało zakwalifikowanych 79. Konkursowa kapituła odwiedziła je w ciągu 22 dni. Poza inwestorem, czyli gminą Olsztyn, laury trafiły także do wykonawców zadania oraz projektantów – trzech pracowni architektonicznych ze stolicy regionu, które przygotowały obiekty.
(as)