Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Centrum Informacyjne Sejmu: kara grzywny dla Agnieszki Kaczmarskiej jest nieuzasadniona

Fot. Ł. Węglewski

Nieobecność w piątek w sądzie w Olsztynie szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej była usprawiedliwiona; uważamy nałożenie na nią grzywny za nieuzasadnione. Kancelaria Sejmu będzie składać zażalenie – oświadczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Sąd w Olsztynie nałożył 6 tysięcy złotych grzywny na szefową Kancelarii Sejmu. Sędzia Paweł Juszczyszyn ukarał szefową Centrum m.in. za to, że Agnieszka Kaczmarska odmówiła mu zapoznania się z listami poparcia do KRS.

Kancelaria Sejmu doręczyła w czwartek do Sądu Okręgowego w Olsztynie wszystkie dokumenty objęte postanowieniem Sądu z 20 listopada 2019 r., co do których nie było przeszkód prawnych. Takimi nie są listy poparcia dla kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa, co już wielokrotnie wyjaśnialiśmy, również w korespondencji z sędzią Juszczyszynem

– podkreślił Grzegrzółka w przesłanym komunikacie.

Sędzia Juszczyszyn, rozpatrując w listopadzie 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Olsztynie apelację w sprawie cywilnej, uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez nową KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do Rady. Gdy Kancelaria Sejmu odmówiła udostępnienia tych list, sędzia Juszczyszyn wezwał szefową Kancelarii Sejmu na 24 stycznia na przesłuchanie do sądu w celu wyjaśnienia odmowy przedstawienia żądanych przez sąd dokumentów.

Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sąd Okręgowy w Olsztynie, Paweł Juszczyszyn
Sąd Okręgowy w Olsztynie zajmie się nieobecnością szefowej Kancelarii Sejmu

Zaplanowana na piątek rozprawa prowadzona przez sędziego Pawła Juszczyszyna odbędzie się. Sąd Okręgowy odniesie się do usprawiedliwienia nieobecności, które nadesłała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Pełniący...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV