JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Cenny komplet punktów. Olimpia Elbląg pokonała Śląsk Wrocław

W 23. kolejce piłkarskiej drugiej ligi, Olimpia Elbląg zainkasowała cenny komplet punktów, wygrywając na własnym stadionie z rezerwami Śląska Wrocław 2:1.

Gospodarze zaczęli to spotkanie bardzo dobrze, otwierając wynik spotkania w 5. minucie za sprawą bramki Jakuba Braneckiego. Goście wyrównali w 80. minucie po trafieniu Dawida Bałdygi, a 6 minut później wynik ustalił Maciej Farmulak.

Szkoleniowiec Olimpii Przemysław Gomułka przyznał po meczu, że jego zespół miał dwa różne oblicza.

Zagraliśmy fantastycznie i stworzyliśmy mnóstwo sytuacji (…) Drużyna pokazała charakter i głód punktów, bo w ostatnich tygodniach głupio je traciliśmy.

00:00 / 00:00

Dzięki temu zwycięstwu Olimpia Elbląg awansowała na szóste miejsce – gwarantujące udział w barażach o awans do pierwszej ligi – i o punkt wyprzedza siódmy w tabeli Stomil Olsztyn.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna
Czwartoligowcy wrócili na boiska. Lider z wysoką wygraną

W forBET 4 lidze większość zespołów wróciła do gry po ubiegłotygodniowej przerwie spowodowanej opadami śniegu. W Białej Piskiej Znicz podejmował Granicę Kętrzyn. Gospodarze po laniu, jakie...