Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas zbiera dary dla Afgańczyków i Irakijczyków. Kilkaset osób przebywa w ośrodku w Kętrzynie

Strzeżony ośrodek dla cudzoziemców w Kętrzynie

Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozpoczyna zbiórkę darów, które zostaną przekazane do w Kętrzynie.

Jest tam około 400 osób, które zostały zatrzymane na granicy polsko-białoruskiej, gdy próbowały ją nielegalnie przekroczyć. To głównie Irakijczycy, ale też obywatele Afganistanu.

Joanna Mackiewicz z Caritas Archidiecezji Warmińskiej zaapelowała do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazywanie, między innymi książek napisanych w językach obcych.

Przede wszystkim chodzi o języki: angielski, hiszpański, francuski, arabski i irański. Oprócz książek potrzebne są artykuły plastyczne i zabawki dla dzieci, z wyjątkiem pluszaków. Zbierane są kawa, herbata, słodycze oraz bielizna i ciepła odzież damska, męska i dziecięca.

00:00 / 00:00

Dary pomogą imigrantom łatwiej przetrwać jesień i zimę – przekonuje dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ksiądz Paweł Zięba.

Książki, artykuły plastyczne, zabawki, kawa i herbata nie są to artykuły pierwszej potrzeby, dlatego ich zakup trudno zmieścić w budżecie ośrodka. Jednocześnie są to artykuły bardzo cenne dla osób, które całe dnie spędzają na terenie ośrodka. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji i dostarczeniu mieszkańcom jakiejś formy rozrywki, czy możliwości oderwania się od codziennych trosk i dzięki drobnym gestom przyjaznej gościnności uda nam się ułatwić im choć trochę spędzany w zamknięciu czas.

00:00 / 00:00

Dary rzeczowe można dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie przy ulicy Grunwaldzkiej 45, od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 16, a w soboty od 8 do 12.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w granica, pomoc, zbiórka, Afganistan, Białoruś, Strzeżony ośrodek dla cudzoziemców w Kętrzynie
Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Jest decyzja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego - poinformował...

Zamknij
RadioOlsztynTV