Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas podsumowało projekty dla migrantów. „W integracji bardzo ważna jest postawa otwartości”

Fot. Adobe Stock

Najczęściej z Ukrainy, ale też z Azji i Afryki – coraz więcej cudzoziemców przyjeżdża do Polski, często z dziećmi. Jak zająć się tymi najmłodszymi migrantami, by w nowym kraju znalazły miejsce dla siebie?

Caritas w Olsztynie podsumowała swój projekt integracyjny skierowany do dzieci obcokrajowców.

Wyzwania związane z narodową różnorodnością pojawiają się coraz częściej także w szkołach – podkreśla uczestniczka projektu, nauczycielka z Piecek Monika Mazur.

00:00 / 00:00

W całym kraju, także w Olsztynie prowadzone są działania, które mają pomóc dzieciom obcokrajowców w integracji – mówi Katarzyna Gugała z Caritas Polska.

00:00 / 00:00

W integracji bardzo ważna jest postawa otwartości – i to po obu stronach – podkreśla psycholog z Uniwersytetu Jagiellońskiego Joanna Durlik.

00:00 / 00:00

Obecnie ponad 95 procent migrantów w Polsce pochodzi z Ukrainy. Wszyscy obcokrajowcy, którzy mieszkają w województwie warmińsko-mazurskim mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Znajdą ją w Olsztynie w punkcie informacyjno-doradczym Bezpieczna Przystań przy ulicy Staromiejskiej, który prowadzi Caritas.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Caritas, projekt, uchodźcy, adaptacja
Wymiana doświadczeń i rozwój kadry urzędniczej. Urząd Wojewódzki bierze udział w międzynarodowym projekcie

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki bierze udział w prestiżowym międzynarodowym projekcie Synergia. Celem projektu Synergia jest wymiana doświadczeń i rozwój kadry urzędniczej w administracji publicznej. Oprócz Polski biorą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV