Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cała neurologia wraca do pracy. Szpital wojewódzki w Elblągu nadal szuka specjalistów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przywraca pracę pododdziału udarowego, który był zamknięty od lipca. Dyrekcja placówki zawiesiła pracę całej neurologii na 2 wakacyjne miesiące z powodu braku lekarzy.

W tym czasie pacjenci nie tylko z Elbląga, ale też z Braniewa, Iławy, Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego, korzystający z diagnostyki i leczenia w szpitalu przy ulicy Królewieckiej musieli szukać pomocy w Olsztynie czy Gdańsku. Oddział neurologii przywrócony został we wrześniu, pododdział udarowy ruszy ponownie 1 listopada.

W oficjalnym komunikacie biura prasowego czytamy, że zapewniona będzie liczba godzin lekarskich, pozwalająca na wznowienie pracy Pododdziału Udarowego Oddziału Neurologicznego. Szpital w dalszym ciągu szuka specjalistów neurologów, aby wzmocnić obsadę w standardowych godzinach pracy oddziału.

Musimy mieć co najmniej 30 dyżurów obsadzonych w ciągu całego miesiąca, czyli tyle ile jest dni

– tłumaczy dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Rocznie oddział neurologiczny przyjmuje 400 pacjentów z udarem i ponad 600 z innymi schorzeniami neurologicznymi.

Teraz z powodu zwiększenia liczby zakażeń koronawirusem Wojewódzki Szpital Zespolony zawiesza odwiedziny u chorych na wszystkich oddziałach. O odstąpieniu od tej reguły decyduje lekarz dyżurny. Poza tym, na terenie całej placówki obowiązuje nakaz noszenie maseczek, nie można ust i nosa zasłaniać szalem czy przyłbicą.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital wojewódzki, lekarze, udar, pododdział, szpital Elbląg
Krzysztof Kuriata o czwartej fali pandemii: szpitale są uzbrojone po zęby, problemem jest kadra

Warmińsko-mazurska służba zdrowia, sprzętowo jest przygotowana do czwartej fali pandemii lepiej, niż do poprzednich - zapewniał w Porannych Pytaniach Krzysztof Kuriata, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania...

Zamknij
RadioOlsztynTV