Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był poszukiwany i przekręcił licznik na 10 tys. kilometrów. 35-latek stanie przed sądem

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP – teraz może mu grozić do 5 lat więzienia. Kierowca chevroleta nieprzepisową jazdą zwrócił uwagę policjantów patrolujących ulicę Skłodowskiej-Curie w Olsztynie.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany – relacjonuje podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z nieodpłaceniem grzywien w łącznej kwocie 3,5 tysiąca złotych. Mężczyzna szybko zorganizował pieniądze i opłacił zaległe kary.

Ale nie było to jedyne przewinienie 35-latka.

Stan techniczny samochodu pozostawiał wiele do życzenia. Termin badań technicznych upłynął w 2014 roku. Policjanci sprawdzili też przebieg samochodu – okazało się, że drogomierz wskazywał wartość o 10 tysięcy kilometrów mniejszą niż ta, która została zarejestrowana w policyjnej bazie.

Mężczyzna będzie się z tego tłumaczył przed sądem. Za tak zwane „przekręcenie licznika” w samochodzie, grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, kierowca, poszukiwany, samochód, zatrzymanie
„Będziemy razem w niebie”. Rozpoczął się proces stalkera, który zastrzelił nękaną kobietę

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Cezarego F. Mężczyzna w 2018 roku przez kilka miesięcy nękał mieszkającą samotnie kobietę, groził jej, śledził, wydzwaniał i...

Zamknij
RadioOlsztynTV