Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był pijany i chciał odprawić mszę. 50-latek z Mazowsza był poszukiwany przez sąd

Fot. Ł.Węglewski

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 50-latka z Pruszkowa, który w jednej z podolsztyneckich parafii chciał odprawić mszę. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd, by odbyć karę pozbawienia wolności.

Jak poinformował Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, funkcjonariusze z komisariatu policji w Olsztynku interweniowali w jednym z kościołów na terenie gminy. Z relacji zgłaszającej siostry zakonnej wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł do zakrystii przed rozpoczęciem mszy, próbował założyć sutannę i odprawić nabożeństwo, pomimo że nie jest księdzem.

Gdy zgłaszająca zakonnica zwróciła mu uwagę, mężczyzna stał się wobec niej agresywny. Na miejscu pojawił się policyjny patrol, który go wylegitymował. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pruszkowa.

Po sprawdzeniu tożsamości 50-latka w policyjnych systemach okazało się że był poszukiwany przez sąd rejonowy w Pruszkowie, by odbyć zasądzoną wcześniej karę więzienia. Sąd wymierzył mu karę 181 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Mężczyzna został zatrzymany i prawdopodobnie jeszcze dziś trafi do aresztu.

Autor: PAP (A.Libudzka)
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pijany, ksiądz, areszt, kościół, poszukiwany, msza, znieważenie, mężczyzna, Pruszków, alhohol
Od jutra nowe zasady obsługi w kasach sądu okręgowego. Kasjerki zastąpi wpłatomat

Od 1 września w Sądzie Okręgowym w Olsztynie przestanie działać tradycyjna obsługa kasowa. W jej miejsce zostanie uruchomiony samoobsługowy wpłatomat - poinformował sąd. Rzecznik prasowy Sądu...

Zamknij
RadioOlsztynTV