Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burze i ulewy w regionie. Synoptycy wydali ostrzeżenie

W Warmińsko-Mazurskiem spodziewane są gwałtowne burze i wzrost poziomu mniejszych rzek – ostrzegają synoptycy i hydrolodzy. Ostrzeżenia zaczną obowiązywać od południa.

Miejscami burzom mogą towarzyszyć ulewy z opadami do 40 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru ze wschodnich kierunków dochodzącymi do 90 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.

W związku z prognozowanymi, intensywnymi opadami deszczu, w mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody do przekroczenia stanów ostrzegawczych. Możliwe są także lokalne podtopienia. Dotyczy to rzek zlewni Zalewu Wiślanego oraz m.in. dopływów największej rzeki Warmii – Łyny.

Ostrzeżenie burzowe drugiego stopnia obowiązuje od południa do godziny 22, natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia o gwałtownych wzrostach stanu rzek, pół doby – od południa do północy.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Więcej w opady, burze
IMGW ostrzega przed burzami

MGW wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami w dużej części kraju, głównie na południowym wschodzie i w centralnej Polsce. Ostrzeżenia drugiego stopnia na południu...

Zamknij
RadioOlsztynTV