Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budynek kończącego działalność Domu Pomocy Społecznej w Rangórach zostanie sprzedany

Dom Pomocy Społecznej w Rangórach. Fot. pcprelblag.pl

Radni powiatu elbląskiego podjęli decyzję o sprzedaży obiektu po likwidowanym Domu Pomocy Społecznej w Rangórach koło Elbląga. DPS od jutra oficjalnie przestanie istnieć, zgodnie z uchwałą podjętą przez radę powiatu już we wrześniu.

Według starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego, placówka co roku przynosiła większe straty. Oprócz tego na terenie powiatu są jeszcze dwa domy dla seniorów.

Dwie placówki spokojnie zabezpieczą potrzeby mieszkańców. W Tolkmicku jest dom koedukacyjny dla 120 osób, a we Władysławowie dla 40 mężczyzn.

00:00 / 00:00

Radni przyjęli uchwałę o sprzedaży budynku i działki w Rangórach 16 głosami za, 1 radny wstrzymał się od głosu. Obiekt jest niepotrzebny, bo nie służy realizacji zadań statutowych Powiatu Elbląskiego – czytamy w projekcie uchwały. Wycena nieruchomości ma być sporządzona już po nowym roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w likwidacja, powiat elbląski, rada powiatu, Dom Pomocy Społecznej w Rangórach
Zmiany w radzie powiatu oleckiego. Były wicestarosta został przewodniczącym

Kazimierz Iwanowski został nowym przewodniczącym rady powiatu oleckiego. Wyboru dokonano po rezygnacji poprzedniego przewodniczącego. Od kilku tygodni powiatem oleckim rządzi nowa koalicja Zjednoczonej Prawicy i Małej...

Zamknij
RadioOlsztynTV