Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo wstępnie podliczyło straty po podtopieniach i ulewnych deszczach

Skutki podtopień w powiecie braniewskim

Na ponad 600 tysięcy złotych wyceniono wstępne straty po ulewnych deszczach i podtopieniach w powiecie braniewskim.

Dziś po południu starosta braniewski odwołał alarm powodziowy na terenie gmin Braniewo i Wilczęta. Alarm taki nadal obowiązuje na terenie miasta Braniewa.

Wczoraj zakończono pierwszy etap naprawy drogi w Tatarkach, która była nieprzejezdna. Całkowita naprawa zniszczonego przepustu może jednak kosztować około 90 tysięcy złotych. Starosta braniewski Leszek Dziąg powołał powiatową komisję do spraw ustalania szkód i szacowania strat w infrastrukturze. Najbardziej zniszczone są niektóre odcinki dróg, przepusty pod drogami, rowy melioracyjne, a także skarpy w pobliżu mostów.

W większości przypadków nie można w tej chwili dokładnie ocenić ich stanu, ewentualnych strat i uszkodzeń, gdyż wiele z nich ciągle znajduje się pod wodą. Dokładne określenie kosztów ich remontów będzie możliwe dopiero po obniżeniu poziomu wód i wykonaniu dokładnych przedmiarów i kosztorysów. W wielu przypadkach konieczne będzie również opracowanie projektów technicznych, uzyskanie uzgodnień i pozwoleń.

– mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.

Mieszkańcy, którzy ucierpieli w wyniku powodzi i podtopień, powinni zgłosić się do gminnych ośrodków pomocy społecznej, które udzielą im pomocy. Również rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach, będą mogli starać się o odszkodowania.

 
Redakcja: BSChromy za Starostwo Powiatowe Braniewo

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pasłęka, podtopienia, Braniewo, ulewy, straty, powiat braniewski, Leszek Dziąg, deszcze, ulewna deszcze
W Olsztynie obradował zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi

Uczestnicy spotkania omówili przebieg wydarzeń i aktualną sytuację związaną z powodzią, którą 18 i 19 września spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. Obradom przewodniczył...

Zamknij
RadioOlsztynTV