Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bony podarunkowe dla uchodźców. Kto może z nich skorzystać w Olsztynie?

Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wydaje bony podarunkowe wartości 500 złotych uchodźcom z Ukrainy.

Bony, którymi można płacić w sklepach przeznaczone są dla osób, które przekroczyły granicę po 24 lutego 2022 oraz nie korzystały wcześniej z pomocy finansowej PCK.

Od poniedziałku ustawia się po nie kolejka – przyznaje Martyna Żaba, koordynatorka ds. pomocy Ukrainie w olsztyńskim oddziale PCK. Bony są przeznaczone dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych i seniorów, którym najtrudniej podjąć pracę.

Każda osoba, która otrzyma bon może pójść do sklepu i kupić to czego potrzebuje. Mamy określone wytyczne i określone warunki przyznawania kuponów. Są to osoby, które mają powyżej 50 lat, matki z dziećmi oraz osoby niepełnosprawne, czyli najbardziej potrzebujące i takie, które nie mogą podjąć pracy zarobkowej.

00:00 / 00:00

9 tysięcy kuponów podarunkowych zostało sfinansowanych w ramach inicjatywy pomocowej z Funduszy Norweskich i EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Inicjatywa realizowana jest przez oddziały Polskiego Czerwonego Krzyża w dziewięciu województwach. W Olsztynie do tej pory rozdysponowanych zostało około 250 bonów. Są też wydawane w oddziałach rejonowych PCK w województwie.

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, pomoc, zakupy, Ukraina, pck, Polski Czerwony Krzyż, uchodźcy, bon
Samorządowcy i sportowcy grali dla walczącej Ukrainy

Zwycięstwem samorządowców zakończył się charytatywny mecz piłkarski w Nidzicy na rzecz Ukrainy. Samorządowcy pokonali sportowców 4:3. Wszystko odbywało się w przyjacielskiej atmosferze i nie wynik był...

Zamknij
RadioOlsztynTV