Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odwołanie zarządu i prezesa. „Dzikie walne” w olsztyńskiej spółdzielni Jaroty

Prezes SM Jaroty Roman Przedwojski

Mimo, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie, w ostatniej chwili, odwołał zaplanowane na dziś Walne Zgromadzenie spółdzielcy zwołali własne zebranie.

Informacja o odwołaniu spotkania została umieszczona na stronie internetowej SM Jaroty.

Ostatecznie Walne Zgromadzenie zwołali i przeprowadzili sami spółdzielcy, których było ponad stu. Zakończyło się odwołaniem prezesa i zarządu olsztyńskiej spółdzielni.

Wcześniej mieszkańcy mieli spotkać się na zebraniu z władzami spółdzielni Jaroty, które w ostatniej chwili pisemnie odwołały walne. Zdaniem zarządu spółdzielni, organizacja zebrania była obliczona na wywołanie niepokoju i przekazywanie fałszywych informacji.

Jak powiedział Radiu Olsztyn Łukasz Michnik ze spółdzielczej opozycji, po tej decyzji władz Jarot, mieszkańcy sami zwołali zebranie.

Mieszkańcy zgromadzili się przed budynkiem V LO w Olsztynie o godzinie, kiedy walne powinno się zacząć. Spółdzielcy rozpoczęli je bez zarządu. Przegłosowano uchwały o nieudzieleniu absolutorium zarządowi i odwołaniu wszystkich członków zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty. Przyjęto też uchwałę o zobowiązaniu Rady Nadzorczej do powołania tymczasowo dwóch osób pełniących funkcję zarządu, do czasu wybrania czterech członków zarządu.

00:00 / 00:00

O komentarz chcieliśmy poprosić prezesa Spółdzielni Jaroty Romana Przedwojskiego. Niestety nie odbierał naszych telefonów, nie odpowiedział także na SMS-a.

Tymczasem na stronie internetowej SM Jaroty pojawił się kilkudziesięciominutowy wywiad prezesa Romana Przedwojskiego, jakiego udzielił jednej z miejskich telewizji kablowych. Tłumaczy w niej szczegóły decyzji o odwołaniu Walnego Zebrania.


Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, odwołanie, spółdzielnia mieszkaniowa, Jaroty, dzikie, spółdzielcy, Walne Zgromadzenie, Łukasz Michnik
Co z iglicą na wieży ratusza? Chętny do naprawy był, ale przetarg unieważniono

Olsztyński ratusz unieważnił przetarg na naprawę iglicy na wieży urzędu miasta. Została ona uszkodzona podczas wichur, które w lutym przeszły nad regionem. Uszkodzone elementy, niebezpiecznie zwisały...

Zamknij
RadioOlsztynTV