Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Boją się o stan zwierząt z fermy w Kosewie Górnym. Posłuchaj Śliskiej Sprawy

Fot. T. Dmuchowska/FB

W Wielkanocną Niedzielę mieszkańcy Kosewa Górnego koło Mrągowa, którzy graniczą z wielką fermą jeleniowatych, znaleźli przy ogrodzeniu skrajnie wycieńczoną łanię. Przez cały dzień starali się pomóc zwierzęciu, ale niestety ostatecznie trzeba było je uśpić.

Sprawa wstrząsnęła mieszkańcami wsi. W Kosewie Górnym koło Mrągowa przez ponad 30 lat prowadzono badania nad hodowlą jeleniowatych. Zajmował się tym Instytut Parazytologii Polskiej Akademii Nauk. Przy okazji, miejsce to pełniło rolę edukacyjną i było jedną z atrakcji turystycznych. W ubiegłym roku PAN zdecydowała jednak o likwidacji Instytutu Parazytologii, a samą stację przekazała w zarządzanie Ogrodowi Botanicznemu – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

I w tym mieszkańcy widzą przyczynę śmierci łani i boją się o stan pozostałych, trzymanych tam zwierząt, których jest około pół tysiąca. Sprawą zajęła się policja. Mieszkańcy powiadomili też prokuraturę i wiele instytucji.

Posłuchaj audycji Leszka Tekielskiego i Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za W. Chromy/L. Tekielski

Co dalej ze stacją PAN w Kosewie? Posłuchaj Śliskiej Sprawy

Więcej w jeleń, łania, Kosewo Górne
Co dalej ze stacją PAN w Kosewie? Posłuchaj Śliskiej Sprawy

W audycji Śliska Sprawa jej autorzy wracają do tematu zamknięcia stacji badawczej Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym k. Mrągowa. W ubiegłym roku pojawiła się informacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV