Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania z Elbląga. Słuchajcie nas w czwartek

W najbliższy czwartek zapraszamy na Bliższe Spotkania z Elbląga. Będzie… bardzo kulturalnie.

W drugiej audycji nadawanej z Elbląga gośćmi będą: pisarka, skrzypaczka i osoba niezwykle zasłużona dla elbląskiej kultury. Jako pierwsza, po godzinie 9, w studiu pojawi się Wioletta Piasecka, pisarka robiąca furorę swoimi obyczajowymi powieściami dla każdego, kto lubi czytać o ludziach. Dała się poznać jako autorka książek dla dzieci, ale też słuchowisk radiowych czy sztuk teatralnych.

Po godzinie 10 w cyklu Wakacyjny Elbląg Kulturalny przed mikrofonem zasiądzie Karolina Nowotczyńska, dziś dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, wcześniej też skrzypaczka kameralistów. Jest elblążanką, absolwentką tutejszego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Jako utalentowana artystka była przez lata stypendystką miasta.

Natomiast po godzinie 11 spotkamy się z Teresą Wojcinowicz, prezeską Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. To osoba kochająca sztukę, doceniająca artystów i promująca od lat lokalnych twórców.

W dwóch ostatnich godzinach Bliższych Spotkań posłuchamy: drugiego odcinka wakacyjnej audycji Elbląg leży nad wodą – przewodnikiem będzie Benita Kończak, która opowie nam o Wyspie Spichrzów, a następnie drugiego odcinka Elbląg 785 – Ta przeniesie nas przez wieki do różnych historii, które wydarzyły się w różnych latach w lutym.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Strażnicy miejscy z Elbląga szkolili się z ratowania zwierząt

Elbląska straż miejska ratuje nie tylko ludzi, ale też zwierzęta. Takich zgłoszeń jest dużo, dlatego konieczne było szkolenie i z tego zakresu. Przeprowadzone zostało przez specjalistę...

Zamknij
RadioOlsztynTV