Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 20.01.2021

Fot. fotolia

W dzisiejszej audycji o wyjątkowych spotkaniach przy ciepłej herbacie i smacznych przekąskach oraz wsparciu organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur. Gospodyniami Bliższych Spotkań były Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska.

Po przerwie do Olsztyna wracają Spotkania przy herbacie. To oddolna akcja społeczna skierowana do osób bezdomnych i biednych. Poprzednio były to niedzielne zaproszenia na spotkania przy herbacie na Dworcu Głównym. Wolontariusze wcześniej szykowali kanapki, piekli ciasta lub gotowali zupę. Akcja wraca. O tym czego potrzeba inicjatorom spotkań mówią wolontariusze Milena Piersa i Marcin Paczyński.

Posłuchaj rozmowy

Część osób zaczęło się już rozliczać z fiskusem. Jest to szczególnie ważne w kontekście przekazania 1% podatku. Mamy na to czas do końca kwietnia. Jakie wsparcie finansowe przekazują Polacy organizacjom pożytku publicznego? Zapytaliśmy rzeczniczkę Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska.

Posłuchaj rozmowy

>>> Sprawdź wykaz organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur

a
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za I. Malewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, spotkania, podatek, 1 procent, wolontariusz, odpis
To koniec kultowych olsztyńskich zapiekanek. „Mamy łzy w oczach”

Olsztyńskie dworcowe zapiekanki przeżywają prawdziwe oblężenie. Od tygodnia ściągają tu ludzie niemal z całej Polski, by po raz ostatni skosztować kultowej ciepłej kanapki. Czwartek będzie ostatnim...

Zamknij
RadioOlsztynTV