Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Bliższe Spotkania – 19.11.2020

Fot. fotolia

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie, dzień rzucania palenia oraz Radiowa Szkoła Jazdy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski.

Codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach zakażeń COVID-19 i zgonów z powodu wirusa. Pandemia koronawirusa wzbudza lęk nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci. Jak rozmawiać z dzieckiem o pandemii i koronawirusie – radziła Jolanta Jastrzębska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

Posłuchaj rozmowy

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce dzień ten obchodzimy od 1991 roku. Na świecie rocznie 5 milionów osób umiera z powodu palenia. A w Polsce? Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie  Głównego Inspektora Sanitarnego wskazują, że odsetek palaczy maleje.  W 2011 roku wynosił 31 procent, a w 2019 roku o 10 procent mniej – 21 procent. Wzrasta też liczba osób, które nigdy nie sięgnęły po wyroby tytoniowe. Jak rzucić palenie, czy jest to możliwe? O swojej walce z nałogiem Robertowi Lesińskiemu opowiadał Maciej Mydlak, aktor teatru Stefana Jaracza w Olsztynie, który od lat pali niemało.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Jak rzucić palenie, jak to zrobić skutecznie? O podstawowych zasadach przy rzucaniu palenia  mówiła dr n. med. Joanna Pawlak, pulmonolog, alergolog – wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób płuc, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziś w cyklu Radiowa Nauka Jazdy Radosław Typa, tegoroczny rajdowy mistrz Polski mówił o balansie samochodu i zmysłach, które działają na kierującego pojazdem.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w palenie, koronawirus
DPS-y są najbardziej narażone na atak COVID-19. Urząd Wojewódzki przedstawia nowe dane

Koronawirus atakuje Domy Pomocy Społecznej. To placówki najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju infekcje. Na chwilę obecną spośród 74 ośrodków w naszym województwie - w 34 na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV