Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 19.03.2020

Nauka na odległość,  praca zdalna oraz lęk wywołany koronawirusem to tematy na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

W Polsce obowiązuje stan epidemiczny. Zawieszone są zajęcia na uczelniach, w szkołach.

O nauczaniu na odległość mówił prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, praktyk  nauczania zdalnego, e-learningu.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jak wygląda nauczanie na odległość opowiadała Sylwia Drang, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Na mocy ustawy z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  koronawirusa pracodawca może polecić pracownikowi przejście na pracę zdalną. Jednak taka praca dla wielu pracowników i pracodawców to nowość, stąd wiele wątpliwości i pytań.

Jak pracować zdalnie radził Michał Młotek, koordynator Inkubatora Technologicznego w Iławie.

00:00 / 00:00

Swoimi doświadczeniami z pracy zdalnej dzieliła się Lucyna Erezman, wirtualna asystentka.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wprowadzone obostrzenia w związku z koronawirusem  zalecają pozostanie w domu i unikanie kontaktu z innymi. W takiej sytuacji nie łatwo jest uniknąć strachu.

Napięcie, lęk – do czego nas mogą doprowadzić i jak sobie z nimi poradzić mówiła Ewa Koziatek-Maślanka, psycholog, psychoterapeuta.

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lek, E-learning, koronawirus
„Tarcza antykryzysowa” i kampania prezydencka w audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji byli: Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja – Ruch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV