Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania 17.09.2020

Fot. Banki Żywności

20-lecie Banku Żywności w Olsztynie oraz kurs gwary warmińskiej – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska.

Zajmuje się „ratowaniem” żywności, wsparciem potrzebujących, ale także aktywizuje zawodowo, edukuje i wspiera rozwój przedsiębiorstw z regionu – Bank Żywności w Olsztynie. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności.

O misji, jej ewolucji i kierunkach rozwoju instytucji mówiły Joanna Tomaszczyk, wiceprezes Banku Żywności w Olsztynie i Jolanta Markiewicz, kierownik Działu Promocji i Komunikacji Banku.

O zmianach w patrzeniu na dobroczynność, programach aktywizacyjnych i wspieraniu biznesu mówili Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie i Aneta Janikowska-Kiśluk, kierownik ds. innowacji i współpracy międzynarodowej Banku.

„Bo Warnijo Polskam Krajam” – Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie organizuje kolejny wyjątkowy kurs – kurs gwary warmińskiej. W Zajezdni trolejbusowej odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. Do rąk uczestników trafiły podręczniki – elementarze gwary warmińskiej, których autorami są historyk prof. Izabela Lewandowska oraz Edward Cyfus, propagator gwary warmińskiej, autor wielu książek, które czytelnikom przybliżają skomplikowaną historię regionu, opowiadań pisanych gwarą warmińską. O projekcie, który ma na celu nie tylko naukę gwary mówiła Marta Guściora z MOK w Olsztynie.

00:00 / 00:00

A ile osób w regionie swobodnie posługuje gwarą warmińską ? – na to pytanie odpowiedział Edward Cyfus, z którym uczestnicy kursu będą spotykać się regularnie.

00:00 / 00:00

Dlaczego zdecydowali się uczestniczyć w kursie? – mówią entuzjaści gwary warmińskiej.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności
Kilkadziesiąt palet wody mineralnej trafiło do Banku Żywności w Olsztynie. Napoje otrzymają jego podopieczni

Urząd Wojewódzki w Olsztynie przekazał na rzecz Banku Żywności w Olsztynie wodę pozyskaną od firmy Zbyszko. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek jest to 19...

Zamknij
RadioOlsztynTV